قالب وردپرس افزونه وردپرس

با همسرانمان، «نیمه پنهان ماه» بخوانیم ـ به مناسبت روز پاسدار

nime-penhan-mahمجموعه کتاب «نیمه پنهان ماه» انتشارات روایت فتح، بخشی از شیرینی زندگی مشترک من و بانوست.

هر سال که به نمایشگاه کتاب تهران می‌رویم، حتماً باید به غرفه روایت فتح سر بزنیم و جلدهای تازه نیمه پنهان ماه را برای خوراک معنوی خودمان بخریم. گاه این خرید، پر بارتر از همیشه است و چند دوره هم، برای هدیه دادن به دیگر نزدیکانمان یا به سفارش آنان، به کیسه‌های کتابمان افزوده می‌شود.

بعد از نمایشگاه کتاب و در رفتن خستگی‌های غرفه‌داری و پیاده‌روی‌های ده روزه، هر دو، میهمان خانه‌های شهدا می‌شویم. همسران شهیدان، به خواندن واژه‌هایی بهشتی میزبانی‌مان می‌کنند و بهمان اجازه می‌دهند به دیدن روی ماه شوهرانشان بنشینیم. صفحه به صفحه، چشمان غبارگرفته‌مان در آلودگی‌های شهر، زلال‌تر می‌شود و دامنمان از مرواریدهای اشک پر می‌گردد. به میهمانی کریمان رفتن، دست پر بازگشتن هم دارد!

شهدا می‌گویند: فقط خودتان نیایید. تعارف نکنید. دست دیگران را هم بگیرید و بیاورید!

و این می‌شود که کتابهای نیمه پنهان ماه، دیگر در خانه‌مان نمی‌مانند. از این میهمانی خانوادگی به آن میهمانی سفر می‌کنند و دستها و چشمهای بیشتری را جلای بهشتی می‌بخشند.

×××

کتابهای مجموعه «نیمه پنهان ماه»، تصویری فشرده از سبک زندگی الهی‌اند و در پیچ و خم زندگی روزمره، فرصتی برای همسران هستند که با هم، از عشقهای زمینی‌ای بخوانند که آسمانی شدند.

مطلب پیشنهادی

قهرمان‌کشی ـ نگاهی به فیلم سینمایی «مزار شریف» حسن برزیده

یکی از نیازهای روزگار ما، معرفی «قهرمان‌»ها به جوانان و نوجوانان است. غربیها در قهرمان‌سازی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *