قالب وردپرس افزونه وردپرس

حوزه هنری کودک و نوجوان ماموریت جدید حوزه هنری استان تهران است ـ خبرگزاری فارس

محمد سرشار با اشاره به اینکه «حوزه هنری کودک و نوجوان» ماموریت جدید حوزه هنری استان تهران است، گفت: بر اساس مطالبات رهبری و شورای انقلاب فرهنگی، وظایف حوزه هنری تدوین و اجرا می‌شود.
محمد سرشار رئیس حوزه هنری استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره فعالیت خود در این نهاد فرهنگی اظهار داشت: طبیعتا نخستین کار در مجموعه حوزه هنری استان تهران، باز طراحی ساختار و فرآیندها بر اساس مأموریت‌های جدید مجموعه است.
به گفته سرشار، مأموریت‌هایی پیش از این به حوزه هنری استان تهران محول شده بود و ماموریت‌های جدیدی هم قرار است احاله شود که لازم است بر اساس این وضعیت جدید یک نظم جدید اداری را طراحی کند؛ این نظم اداری ساختارها و فرآیندهایی که باید طراحی شود را شامل می‌شود؛ همچنین ممکن است در قسمت منابع مالی، انسانی و غیره نیازمند تکمیل و تجهیز بیشتر باشد.
* حوزه هنری کودک و نوجوان ماموریت جدید حوزه هنری استان تهران
رئیس حوزه هنری استان تهران ضمن اشاره به بخش کودک و نوجوان و اضافه کرد: حوزه هنری کودک و نوجوان ماموریت جدیدی است که حوزه هنری در حال پذیرش است و اجرای آن را برعهده استان تهران گذاشته است، انشالله حوزه هنری کودک و نوجوان در دهه فجر به عنوان یکی از زیر مجموعه‌های حوزه هنری استان تهران افتتاح می‌شود.
وی به وظایف حوزه هنری کودک و نوجوان اشاره و خاطرنشان کرد: بر اساس مطالبات مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی و دیگر نهادهای بالادستی در حوزه کودکان و نوجوانان، وظایف این حوزه هنری تدوین و اجرا می‌شود؛ همان برنامه‌هایی که دیگر سازمان‌ها و نهادهای مسئول یا به آنها نپرداخته‌اند و یا به شکل مطلوبی که مورد نظر سیاستگذاران جمهوری اسلامی بود اجرا نشده است.
* گذران اوقات فراغت در طراحی و شکل دهی سبک زندگی کودک و نوجوان تاثیرگذار است
سرشار پیرامون وظیفه خطیر حوزه هنری کودک و نوجوان در پر کردن خلاءهای موجود، تصریح کرد:‌ در حوزه کودک و نوجوان مشکلات بسیاری داریم، به عنوان مثال موضوع گذران اوقات فراغت کودکان و نوجوانان دغدغه جدی است که همیشه در تابستان پررنگ‌تر می‌شود، اما در طول سال هم وجود دارد؛ شیوه گذران اوقات فراغت در طراحی و شکل دهی سبک زندگی کودک و نوجوان تاثیرگذار است و این باعث می‌شود شخصیت آینده‌سازان مملکت بر یک قالب خاصی شکل گیرد.
به گفته وی وظیفه داریم بر اساس یک الگوی ایرانی _ اسلامی اولا برای چگونگی گذران وقت فکر کنیم که خروجی این طراحی مثلا موضوع شهربازی ایرانی می‌شود، موضوع دیگر تولید محصولات فرهنگی برای آموزش و تربیت کودک و نوجوان است، این آموزش و تربیت ممکن به شکل مستقیم یا غیر مستقیم صورت بگیرد که طبیعتا حوزه هنری وظیفه دارد به شکل غیر مستقیم آموزش‌ها را بر عهده گیرد.
سرشار گفت: در حال حاضر در دنیا جدیدترین شیوه‌های آموزش از طریق بازی‌ است، این بازی‌ها ممکن است رایانه‌ای یا بازی‌های فیزیکی و جسمانی باشد که ما وظیفه داریم نسبت به طراحی این محتواها با همکاری سایر نهادها و دستگاه‌های مسئول اقدام کنیم.
نشانی اصل خبر در خبرگزاری فارس

مطلب پیشنهادی

هشدار درباره سیطره نمادهای فرهنگ مهاجم در لوازم تحریر کودکان و نوجوانان ایرانی ـ گفتگو با خبرگزاری فارس

رئیس حوزه هنری کودک و نوجوان گفت: بازار لوازم تحریر کودکان و نوجوانان ایرانی، در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *