قالب وردپرس افزونه وردپرس

فرصت تاریخی آزادسازی عربستان از چنگال آل‌سعود

Islamic-Republic-Arabiaبا مرگ ملک عبدالله بن عبدالعزیز، سلمان ۸۰ ساله پادشاه جدید و کوچکترین برادرش مقرن ۷۵ ساله، ولی‌عهد عربستان سعودی شدند.
به قدرت رسیدن در عربستان سعودی، پیچیدگیهای زیادی دارد که به زن‌بارگی ملک عبدالعزیز برمی‌گردد. او در ۷۷ سال عمرش، ۳۸ زن (البته همزمان ۴ زن) داشت که از آنها ۳۶ پسر و ۳۰ دختر به دنیا آمدند.
براساس وصیت ملک عبدالعزیز قرار شد از سال ۱۳۳۲ ه.ش. به بعد، به نوبت، پسران بزرگتر به پادشاهی برسند. در سال ۱۳۸۵، ملک عبدالله «شورای بیعت» را تشکیل داد تا اختلافات بین برادران و برادرزاده‌ها، علنی نشود و داخل خودشان، پادشاه و ولی‌عهد را تعیین کنند.
تا الان ۲۳ پسر و ۵ دختر ملک عبدالعزیز مرده‌اند و بقیه زنده‌ها، بالای ۷۵ سال سن دارند.
میانگین سن مرگ پادشاهان و ولیعهدان سعودی ۷۶.۷۵ سال است. بنابرین با مرگ قریب‌الوقوع ملک سلمان و ولی‌عهد مقرن، دعوای به قدرت رسیدن، به سطح نوه‌های ملک عبدالعزیز کشیده خواهد شد و احتمالاً از شورای بیعت هم کاری ساخته نخواهد بود.
این ماجرا در عربستان سعودی، سابقه‌دار است. چنان که در سال ۱۳۵۴، ملک فیصل توسط برادرزاده‌اش ترور و کشته شد.
امیدوارم با اضمحلال آل‌سعود در چند سال آینده، فرصت تاریخی آزادسازی عربستان از طریق عراق، کویت، بحرین و یمن به کمک ایران، مهیا گردد و همه ما در زیر سایه «جمهوری اسلامی عربستان» به زیارت حرمین شریفین و حرمهای بقیع برویم.
#ملک_عبدالله #خادم_الحرمین_الشریفین #عربستان #سعودی #ملک_سلمان

مطلب پیشنهادی

قهرمان‌کشی ـ نگاهی به فیلم سینمایی «مزار شریف» حسن برزیده

یکی از نیازهای روزگار ما، معرفی «قهرمان‌»ها به جوانان و نوجوانان است. غربیها در قهرمان‌سازی، …

یک دیدگاه

  1. سلام آقای سرشار. در لیست ناجیان احتمالی عربستان از دست آل سعود، از همه نام برده اید بجز مردم خود عربستان. فکر نمی کنید بد نیست در تغییر و تحولات کشورها و آزادسازی ایشان، گاهی نظر مردم آن کشورها هم دخالت داده شود؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *