قالب وردپرس افزونه وردپرس

رهنمودهای حضرت آقا، فصل الخطاب است نه ابتداء الکلام !

برای دوستانی که قوه تحلیل بر اساس اصول را تعطیل کرده‌اند و منتظر موضع‌گیری حضرت آقا هستند!
۱ـ ما باید اصول منظومه فکری انقلاب اسلامی را بشناسیم، نسبت به پدیده‌ها هوشیار باشیم و براساس اصول، پدیده‌ها را تجزیه و تحلیل کنیم و واکنش متناسب را نشان دهیم.
۲ـ در این مسیر، رهنمودهای حضرت آقا، چراغ روشنگر راه و هدایتگر قوه تفکر و تحلیل ماست. هر جا درست تحلیل کردیم، سجده شکر به جا می‌آوریم که به تکلیفمان عمل کرده‌ایم و هر جا نادرست تحلیل کردیم، می‌گردیم و اشتباهمان را می‌یابیم و راه تکرار بر خطا می‌بندیم.
۳ـ فرض کنیم ایالات متحده آمریکا، سفارت‌خانه‌اش را به لانه جاسوسی بدل کرده. دانشجویان پیرو خط امام، منتظر دستور حضرت امام برای اشغال سفارت ماندند یا برنامه‌ریزی کردند و با بزرگان مشورت نمودند و لانه جاسوسی را تسخیر ساختند تا بعداً حضرت امام کار آنها را انقلاب دوم بنامند؟
۴ـ فرض کنیم عراق به ایران حمله کرده. بچه‌های خرمشهر منتظر موضع‌گیری حضرت امام ماندند یا اسلحه دست گرفتند و دفاع را آغاز کردند تا بعداً تاییدات حضرت امام، دل‌گرمشان کند؟
۵ـ فرض کنیم ….

مطلب پیشنهادی

قهرمان‌کشی ـ نگاهی به فیلم سینمایی «مزار شریف» حسن برزیده

یکی از نیازهای روزگار ما، معرفی «قهرمان‌»ها به جوانان و نوجوانان است. غربیها در قهرمان‌سازی، …

۳ دیدگاه

 1. با عرض سلام
  تحلیل فوق تحلیل خوبیست اما چنانچه همه بخواهیم مدل رفتار سیاسی رو از تسخیر لانه جاسوسی و… اخذ کنیم آیا این باعث بروز تنشها و کشمکشهای بیشتر نخواهد شد؟ تا اینکه منتظر موضع گیری حضرت آقا بمونیم؟به نظر بنده با منتظر بودن ریسک ناخواسته در مقابل رهبری وایسادن نیز از بین خواهد رفت.

  • سلام
   مسئله اینه که ولایت فقیه یک حکومت استبدادی نیست که آقا بخواهند نظر خودشون رو به مردم تحمیل کنند بلکه ایشون اشاره می کنند و مردم باید بصیر باشند و نکته رو بگیرند اما متاسفانه مردم ما از خط انقلاب و آرمان ها اونقدر دور شدند که یادشون نیست چرا انقلاب کردیم
   کاش کتاب اندیشه سیاسی امام خمینی رو بخونیم تا بدونیم که رهبر این اقلاب چی میخاستند…
   ( البته تو یکی از دیدار ها وقتی داشجویی گفت: از تو به یک اشارت …از ما به سر دویدن
   آقا مظلومانه فرمودند ک کار از اشارت گذشته است…)

 2. از کسی که تو دانشگاه امام صادق درس خونده گفتن این جملات تعجب اور نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *